Gimnazjalisto, nie zwlekaj! Przyjdź do nas! Tym hasłem zachęcało dzisiaj (27 lutego) do wstąpienia w jego progi Liceum Ogólnokształcące Nr I im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie.

Przypomnijmy, że kępiński „ogólniak” to najstarsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie, nagrodzona tytułem „Złotej szkoły” (2015) i „Srebrnej szkoły” (2014, 2016) w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej.

O godz. 10 w auli liceum zobaczyć można było przygotowaną przez uczniów i nauczycieli prezentację szkoły. Oprócz tego nie zabrakło pokazów w klasach oraz występów artystycznych.

Dyrektor Danuta Stefańska przybliżyła przybyłym gimnazjalistom sukcesy szkoły, podkreślając,
że jest to wspólna zasługa uczniów i nauczycieli. – Celem kształcenia w naszej szkole, we wszystkich oddziałach, jest uzyskiwanie przez uczniów jak najlepszych wyników nauczania – mówiła. – Będziecie mogli przejść się po szkole, wejść do każdej klasy, pytać nauczycieli w pracowniach o wszystkie sprawy, które was interesują. Dzień otwarty ma służyć temu, abyście jak najwięcej informacji wynieśli z pierwszej ręki na temat tego, jak wygląda nauka w naszej szkole.

Gimnazjaliści zostali również zapoznani przez wicedyrektor Lidię Krzemińską z zasadami rekrutacji. Następnie nauczyciele przedstawili specyfikę kierunków, jakie można wybrać w I LO. BAR


FOT: BAR, Dawid Jerzyk