W miniony czwartek miał miejsce kolejny akord jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Wcześniej, w sobotę, szkoła otworzyła swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców. W czwartek w intencji wszystkich (obecnych i byłych) uczniów i nauczycieli modlono się podczas uroczystej mszy św. Po nie w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego miało miejsce spotkanie, w czasie którego m.in. wręczono honorowe statuetki ,,Przyjaciel szkoły''.

- Jest jeszcze wiele do zrobienia – nie ukrywał dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk. - Mam nadzieję, że wystarczy nam zapału, no i pieniędzy w budżecie powiatu, by sprostać tym zadaniom.


Z okazji jubileuszu opracowana została Monografia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie 2006-2016 (dostępna na stronie internetowej szkoły
www.zsp2.kepno.pl).

- Historia szkoły dla każdego ma inny wymiar, jednak każdy z sentymentemwspomina lata szkolne spędzone w jej murach – pisze jednak ze współautorek, Dorota Tokarek. - Ale pamięć jest ulotna, z biegiem czasu blednie, aż zupełnie się rozmywa. Zamazują się wydarzenia, daty, nazwiska nauczycieli, uczniów, kolegów i koleżanek. Jubileusz 20-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie stał się okazją do podróży w czasie, przywołania wspomnień o przeszłości i opracowania następnej części monografii tej instytucji. Kroniki i fotografie posiadają bowiem magiczną moc, gdyż nie pozwalają zapomnieć o przeszłości pokoleń, które kreowały pozytywny wizerunek placówki.


Więcej
: we wtorkowym wydaniu Twojego Pulsu Tygodnia