Jeśli chodzisz do szkoły nie tylko po wiedzę, ale jesteś aktywny i pełen pasji, jeśli szukasz miejsca, które rozwinie twoje umiejętności i poszerzy horyzonty, to powinieneś wybrać jeden z kierunków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie – przekonywali w sobotę organizatorzy ,,Drzwi otwartych'' w największej w rejonie placówce oświatowej.

Największa oferta przygotowana została dla osób chcących rozwijać się zawodowo, którzy mają już pomysł na swoją karierę.

- Jeśli posiadasz znajomych we wszystkich klasach technikum, możecie stworzyć świetnie prosperującą firmę, np. restaurację – przekonywano.

Okazuje się, że nauczyciele technikum żywienia i usług gastronomicznych starają się być poważną konkurencją dla wiedzy każdej mamy i babci, gdyż w żadnym innym miejscu nie nauczymy się tak wiele technik i nie spróbujemy wykonać tak wielu potraw, jak w tym technikum.

Aby kucharze mogli skupić się na przygotowywaniu potraw, o dobre prosperowanie firmy muszą jednak starać się ekonomicy. Za to technikum handlowe to klasa przygotowująca na kolejne niezbędne stanowisko większości przedsiębiorstw. - Jeżeli kontakt z ludźmi czy praca z pieniędzmi nie sprawiają ci problemu – technikum handlowe to miejsce właśnie dla ciebie - przekonywano.

Jednym z najbardziej kreatywnych kierunków szkoły jest technikum organizacji reklamy. To jednak nie wszystko, każda współczesna firma potrzebuje wsparcia informatycznego. W ZSP Nr 1 z powodzeniem funkcjonuje więc technikum informatyczne.

- Nasza 4-letnia nauka podzielona jest na 3 kwalifikacje – mówi Bartosz Cudniewicz. - Pierwsza z nich to E12, gdzie dobieramy podzespoły do nowych komputerów, wykonujemy prace montażowe, przygotowujemy systemy oraz narzędzia systemowe.

Kolejne kwalifikacje dotyczą m.in. planów okablowania strukturalnego lokalnych sieci komputerowych, tworzenia stron internetowych czy zarządzania treścią.

Na uczniów czeka też m.in. liceum ogólnokształcące.


Więcej: we wtorkowym wydaniu Twojego Pulsu Tygodnia