Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie świętuje swoje 20-lecie. Szkoła w sobotę zaprosiła wszystkich zainteresowanych, nie tylko gimnazjalistów, ale także wszystkich kępnian, aby pochwalić się swoimi kierunkami kształcenia, zapleczem, oraz aby zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych.

- Dziś rozpoczynamy obchody jubileuszu - mówił dyrektor ZSP nr 2 Andrzej Kowalczyk. – Zaprosiliśmy wszystkich, aby zobaczyli jak szkoła się zmieniła, czym dysponujemy i jaką ofertę składamy gimnazjalistom.

Atrakcji zatem nie zabrakło. – Prezentują się zarówno pracodawcy, jak i młodzież we wszystkich kierunkach kształcenia, począwszy od kucharzy, poprzez technika budownictwa, logistyki, aż do technika samochodowego - mówił dyrektor. - Zatem wszystkie zawody, które zachęcają młodzież, by w przyszłości u nas się uczyć. Jednocześnie pokazujemy społeczeństwu, że szkolnictwo zawodowe bardzo pozytywnie się zmienia. Nie tylko uczymy z książek, ale także kształcimy praktycznie.

Podczas „Drzwi otwartych dla mieszkańców” były również występy młodzieży, konkurs „Sprawny w zawodzie” czy pokaz makijażu „Metamorfozy kobiet”. Między absolwentami i uczniami rozegrany został również mecz piłki nożnej. A skoro to jubileusz, nie mogło zabraknąć również tortu urodzinowego.

Warto zaznaczyć, że dalsza część obchodów odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 marca.