Freebet to jeden z rodzajów bonusu powitalnego na start, który znaleźć można w ofercie działających legalnie firm bukmacherskich. Na czym on polega, gdzie można go dostać i jakie faktycznie korzyści darmowy kupon przynosi graczom?

Atrakcyjne akcje promocyjne to jeden z głównych elementów, który wpływa na ostateczną ocenę wszystkich operatorów zakładów wzajemnych. Trudno się temu dziwić: mając do wyboru 500 zł za gratis za rejestrację konta u jednego bukmachera i 600 zł u drugiego, najpewniej wybierzemy tego drugiego. Nic więc dziwnego, że legalni bukmacherzy prześcigają się w promocjach na start, oferując nie tylko bonus od depozytu, ale i inne rodzaje bonusów, w tym zakłady bez ryzyka. Wśród bukmacherskiej oferty powitalnej pojawiają się również tzw. freebety, które jednak na polskim rynku są rzadkością. Tymczasem to właśnie ten typ bonusu cieszy się wśród graczy największym zainteresowaniem. Sprawdźmy, gdzie można dostać darmowy kupon, jaka może być jego wysokość i czy w ogóle warto szukać takiej oferty u legalnych polskich bukmacherów.

Czym jest freebet i czy warto z niego skorzystać?

Freebet, nazywany też bonusem bez depozytu lub darmowym zakładem, to jeden z trzech rodzajów bonusów powitalnych (obok zakładu bez ryzyka i bonusu od depozytu). Zapewnia on możliwość zawarcia zakładu bez własnego wkładu pieniężnego, co oznacza, że wystarczy jedynie założyć konto gracza u bukmachera, który taką formę bonusu na start ma w swojej ofercie. Po weryfikacji konta, bez żadnej wpłaty z naszej strony, buk przyzna nam bonus bez depozytu w określonej kwocie i będziemy mogli obstawić za te pieniądze wybrane przez siebie wydarzenia zupełnie za darmo.

Najczęściej bonus bez depozytu wynosi około 20 złotych (tu porównanie bonusów i freebetów bez depozytu za 2019 r). Tego typu bonus to korzyść zarówno dla gracza, jak i dla bukmachera: graczowi pozwala postawić pierwszy zakład całkiem za darmo, a z punktu widzenia bukmachera ma na celu skłonienie typera do postawienia kolejnych zakładów, a co za tym idzie - do dokonania wpłaty.

Czy z freebetu warto skorzystać? 

Z całą pewnością tak. Każda akcja promocyjna na start godna jest polecenia, bo najczęściej to właśnie zysk przyciąga grających do operatorów zakładów wzajemnych. Jednak szczególnie silnie sprawdza się to w wypadku darmowego zakładu, który pozwala sprawdzić swoją sportową wiedzę i bukmacherską intuicję, a co najważniejsze - pozwala to zrobić bez ryzykowania własnego kapitału. I tak w przypadku prawidłowego wytypowania poszczególnych rozstrzygnięć np. w świecie sportu, można znacząco powiększyć stan swojego konta. Wyjątkową szansą na takie wygrane są m.in. zakłady akumulowane, które obejmują przynajmniej dwa różne zdarzenia, dzięki czemu całkowity kurs kuponu jest wyższy. Tak więc freebet to dla gracza tylko zysk: jeśli wygra, może zgarnąć solidną kasę całkiem za darmo. A jeśli przegra - nic nie straci, bo przecież zakład postawiony był za pieniądze bukmachera.

Gdzie i jak odebrać freebet?

Warto zaznaczyć, że część akcji promocyjnych poszczególnych bukmacherów kierowana jest do posiadaczy specjalny kodów rejestracyjnych, które z każdym kolejnym dniem zyskują na popularności. Podobnie jest również w przypadku darmowego zakładu w kwocie 25 złotych, który aktywowany zostaje w momencie wpisania kodu bonusowego przeznaczonego dla czytelników jednego z serwisów. Dostępy jest on bowiem m.in. firmie bukmacherskiej z siedzibą w Katowicach oraz u operatora zakładów wzajemnych wspierającego Lechię Gdańsk. Dodatkowo pierwszy wymieniony buk oferuje jeszcze podwojenie pierwszego depozytu do kwoty 500 złotych, a drugi 100% od pierwszej wpłaty (maksymalny bonus wynosi ze wspomnianym kodem 1 050 złotych).