W meczu XXIX kolejki IV ligi grupy wielkopolskiej południowej Polonia Kępno wygrała wyjazdowe spotkanie z Olimpią Koło 4:0. Cztery bramki w sobotę i czwarte zwycięstwo z rzędu sprawiają, że mijający miesiąc będzie mile wspominany w szeregach zespołu.

Kanonada strzelecka rozpoczęła się w 25 minucie. Świetną akcję na skrzydle zrobił Łukasz Walczak, zszedł do środka i oddał strzał, który zdołał obronić bramkarz Olimpii, jednak przy dobitce Michała Góreckiego był już bezradny. Goście wyszli na prowadzenie 1:0 i do przerwy rezultat już się nie zmienił.

W 54 minucie Polonia podwyższyła na 2:0. Robert Assaio'o kropnął z dystansu i umieścił piłkę w samym okienku po asyście Michała Góreckiego. Śmiało można zaznaczyć że zawodnik kameruńskiego pochodzenia jest objawieniem w ostatnim czasie. Także w poprzednim meczu z Orłem Mroczeń był jedną z wiodących postaci w zespole. W 70 minucie kępnianie po raz trzeci zmusili Olimpię do kapitulacji. Na pierwszym planie znów wystąpili Assaio'o i Górecki, lecz tym razem zamienili się rolami. Robert wrzucał w pole karne, a Michał głową pokonał goalkeepera gospodarzy. Pewne zwycięstwo udokumentował Aleksander Majerz w 88 minucie. Patryk Słupianek wycofał mu piłkę na szesnasty metr z lewej strony, a on znajdując się w narożniku pola karnego posłał piłkę po ziemi po długim rogu, ta odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Zwycięstwo pozwoliło dopisać trzy punkty na konto Polonii Kępno, co łącznie daje im 35 oczek na chwilę obecną i miejmy nadzieję, że także utrzymanie. W sobotę 4 czerwca w ostatniej kolejce kępińscy piłkarze podejmą u siebie wicelidera z Kościana. Mecz ten najprawdopodobniej rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. SG

Bramki: Michał Górecki 25',70' , Robert Assaio'o 54', Aleksander Majerz 88'

Skład Polonii: Dawid Jadczak, Mateusz Gola, Damian Kurzawa, Witold Kamoś, Bartosz Mikołajek, Jakub Górecki (Aleksander Majerz), Bernard Ndukong, Robert Assio'o, Łukasz Walczak (Borys Wawrzyniak), Piotr Cierlak (Patryk Słupianek), Michał Górecki (Wojciech Drygas)

Więcej z piłkarskich boisk: już we wtorek w Twoim Pulsie Tygodnia