Dzisiaj w Kępnie odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy sezon działalności kępińskiego basenu Qarium, obiekt odwiedzano aż 115 tysięcy razy.

Obiekt Qarium Kępno został oficjalnie otwarty 18 grudnia 2018 roku. Obiekt kosztował łącznie 27 milionów złotych, jednak pieniądze wydane przez samorząd okazały się przysłowiowym strzałem w 10. 
Takiej frekwencji nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści gdyż w każdym miesiącu obiekt odwiedzany był blisko 20 tysięcy razy. 
Przez 8 miesięcy funkcjonowania obiekt Qarium odwiedzano aż 115 tysięcy razy, świadczy to głównie o tym, że obiekt tego typu był potrzebny w powiecie kępińskim.

Takie wyniki basenu są w dużej mierze spowodowane dużą ilością usług dodatkowych: zajęć grupowych, zajęć dla osób niepełnosprawnych, możliwości wyprawiania urodzin dla dzieci i wielu innych. Korzystać z basenu mogą także posiadacze kart Multisport. 

W pierwszym sezonie działania Qarium- 65% osób korzystających z basenów i saun to mieszkańcy powiatu kępińskiego, 35% to mieszkańcy ościennych miejscowości. 
Dla przykładu aż 6% odwiedzających to mieszkańcy oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Ostrowa Wielkopolskiego. W porównaniu z innymi obiektami tego typu basen w Kępnie nie generuje dużych strat. W skali roku samorząd będzie dokładał do utrzymania około milion złotych. Sama spółka Projekt Kępno w ostatecznym bilansie będzie na deficycie w skali roku około 200 tys złotych. Posiadając przy okazji aktywa o wartości blisko 50 milionów złotych oraz zatrudnieniu łącznym blisko 50 osób. 

Do dyspozycji klientów Qarium są:  

- basen sportowy (o wymiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,35 m do 1,80 m),
- basen rekreacyjny (o wymiarach około 20 m x 13,6 i głębokości od 1,10 m do 1,25 m), a w nim 3 - tory do nauki pływania i liczne atrakcje wodne,
- strefa maluszka,
- zjeżdżalnia wodna ANACONDA (długości 78,45 m) z pomiarem czasu zjazdu,
- wanny jacuzzi,
- bogata strefa saun składająca się z: łaźni parowej, sauny fińskiej, sauny infrared, biosauny, groty lodowej, podgrzewanych ławek, w tym jednej z brodzikami do moczenia stóp, studni lodowej, basenu wody zimnej, zespołu natrysków ślimakowych (ślimak wrażeń, wiadro Kneipp’a), jacuzzi oraz pokoju relaksu z widokiem na taras i ogród.

Pływalnia czynna jest 7 dni w tygodniu, w godz. od 6 do 22.

Dla osób, które jeszcze nie były w Qarium, na poniższym filmie można zobaczyć wnętrza i atrakcje obiektu na grudniowym otwarciu.