W miniony piątek policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy dokonywali kradzieży w sklepach spożywczych na terenie powiatu kępińskiego.

6 bm. kilka minut po godz. 7 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu na gorącym uczynku złodzieja w jednym z marketów w Mianowicach.

- Wysłani na miejsce policjanci zastali w sklepie ujętego przez ochronę złodzieja, który kilka chwil wcześniej próbował wynieść z marketu różnego rodzaju produkty spożywcze oraz alkohol – mówi sierż. Rafał Stramowski, rzecznik prasowy KPP w Kępnie. Mężczyzną okazał się być 47–letni obywatel Gruzji.

Z zapisu monitoringu sklepowego wynikało, że Gruzin był w sklepie ze wspólnikiem, któremu udało się uciec ochronie sklepu. - W wyniku szybkich i zdecydowanych działań i ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, już kilkanaście minut później jeden z nieumundurowanych policjantów rozpoznał drugiego mężczyznę, który wyraźnie zakłopotany spacerował ulicami Mianowic – dodaje rzecznik.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim być 39–letni obywatel Ukrainy.  W toku dalszych czynności podjętych przez Wydział Kryminalny KPP ustalono, iż mężczyźni ci dokonywali podobnych kradzieży na terenie Kępna już od początku kwietnia br. na łączną sumę ponad 7,5 tysiąca złotych.

Mężczyźni usłyszeli 11 zarzutów kradzieży i teraz przed Sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Postępowanie w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.