Poszukiwany listem gończym 49-latek z gm. Łęka Opatowska został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna usiłował ukryć się na strychu. Groził, że wyskoczy przez okno.

Policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie uzyskali informację, że poszukiwany od dłuższego czasu listem gończym 49-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska ukrywa się na terenie gminy. Policjanci natychmiast ustalili miejsce jego pobytu. Mężczyzna był na tyle odważny, że ... przebywał w miejscu własnego zamieszkania. Jego odwaga skończyła się jednak z chwilą pojawienia się funkcjonariuszy. Mężczyzna uciekł na strych, na którym się zabarykadował.

- Gdy mundurowi udali się po niego na górę domu, w którym mieszkał, mężczyzna krzyczał i groził im samobójstwem oraz spaleniem całego domu – mówi st. sierż Anna Lubojańska z KPP w Kępnie.

Policjanci zdecydowali się poprosić o wsparcie strażaków. Pojawiły się zastępy PSP z Kępna oraz OSP Łęka Opatowska. Strażacy zabezpieczyli teren w pobliżu okna, z którego w ataku paniki chciał skakać 49-latek.

Ostatecznie funkcjonariusze Posterunku Policji w Opatowie przekonali mężczyznę, że dalszy opór nie ma sensu. Po dłuższej rozmowie mężczyzna zszedł ze strychu i został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna miał wyrok za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież. Wrócił do domu z Holandii, gdyż chciał wyrobić sobie nowy dowód osobisty.