W poniedziałek (17 stycznia) około godziny 15.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego na 89 km trasy S8 w kierunku Warszawy. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Bralin, OSP Perzów oraz JRG Kępno.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w przyczepę samochodu ciężarowego, a następnie w bariery energochłonne – mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy KP PSP w Kępnie. - Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach.

Kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie jako pierwsi udzielili przejeżdżający drogą S8 funkcjonariusze Służby Więziennej. Samochodem ciężarowym podróżował jedynie kierowca, który nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia.

Na potrzeby działań zablokowano po jednym pasie ruchu trasy S8 w obu kierunkach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu poszkodowanego podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala w Kępnie.

Zdjęcia OSP Perzów oraz OSP Bralin