W miniony poniedziałek (29 listopada) około godziny 8.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Głównej w Laskach.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski, OSP Trzcinica oraz JRG Kępno.- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że ma miejsce pożar pomieszczenia w budynku gospodarczym zlokalizowanym w zwartej zabudowie – mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy KP PSP w Kępnie. - Po przeprowadzeniu rozpoznania nie stwierdzono osób wymagających pomocy medycznej.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu od budynku zasilania w energię elektryczną podali jeden prąd wody w natarciu na pożar. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia z pomieszczenia objętego pożarem. Działania te doprowadziły do lokalizacji a następnie ugaszenia pożaru i zapobiegły rozprzestrzenieniu się pożaru na pozostałe budynki. Pomieszczenia objęte pożarem oddymiono za pomocą wentylatora osiowego. W pożarze zniszczeniu uległo 7 motocykli które garażowane były w pomieszczeniu objętym pożarem, straty wstępnie oszacowano na 37 tys. zł.