W niedzielę 4 lutego w sali Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Mroczenia miała miejsce premiera wystawionego przez Teatr Echo Pałacu spektaklu ,,Kandydatki na żonę''.

,,Kandydatki na żonę'' to lekka i przyjemna komedia Andrzeja Dembończyka. Jego reżyserią zajęły się Joanna Gruszka i Elżbieta Ilska. Muzyka – Paweł Pańczak.

Spektakl „Kandydatki na żonę” przenosi nas do XIX wieku. Wujostwo chce ożenić młodego Wiktora. Przedstawiają mu kilka kandydatek (młode dziewczyny i starszą o 20 lat kuzynkę cioci). Wiktor ma wybrać sobie jedną z nich za żonę. Tymczasem mężczyzna od pięciu lat kocha się w służącej wujostwa, Róży. Ostatecznie, przyparty do muru, to właśnie ją wybiera sobie za żonę.

W głównej roli męskiej - Wiktora wystąpiła Milena Winiarska. W roli Róży – Wiktoria Zychla, wuja Zenona - Kacper Wojtal, cioci Zofii - Alicja Kaźmierczak. Kandydatki na żonę: Anna – Oliwia Malcher, Aga – Laura Sikora, Celina - Iza Dąbrowska, Katarzyna -Patrycja Jerczyńska, Zyta - Nikola Czajkowska, Malwina - - Zofia Loren, Balbina - Julia Kokot, Andżela – Julia Stasiowska, Barbara – Anna Kania.

Sala pękała w szwach, a artyści zbierali zasłużone oklaski.

Przypomnijmy, że to siódma premiera Teatr Echo Pałacu. Wcześniej wystawiono tu m.in. „Antygonę”, „Poskromienie złośnicy” czy „Sara, Nirwana i ja”.