27 sierpnia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie wpłynęło 15 zgłoszeń wymagających podjęcia interwencji przez jednostki straży pożarnej. Odnotowano zdarzenia drogowe w Kępnie oraz na drodze S8, pożar lasu w Świbie oraz zdarzenia związane z anomaliami pogodowymi, które przeszły przez powiat kępiński.


O godzinie 14.42 otrzymano zgłoszenie o pożarze lasu w Świbie. - Do zdarzenia zadysponowano duże ilości sił i środków w ilości 9 samochodów gaśniczych - mówi asp. Jakub Sobczak z KP PSP w Kępnie. - Intensywne działania gaśnicze doprowadziły do

sprawnego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległy 4 ary poszycia leśnego.

 

Kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze S8 wpłynęło o godzinie 16.17, gdzie na wysokości miejscowości Szklarka – Mielęcka samochód osobowy uderzył w barierki oddzielające pasy drogi. Jedna osoba została poszkodowana, nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

 

W godzinach 15.45 – 22.45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie odbierał 12 zgłoszeń dotyczących połamanych drzew, uszkodzonych budynków, zerwanych dachów oraz zalanych posesji. - Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Rakowie, gdzie drzewo przewróciło się na stodołę, w wyniku czego uszkodzony został dach oraz konstrukcja budynku – mówi asp. Sobczak.