W Świbie kierujący oplem corsą zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Mimo podjętej reanimacji, kierowca osobówki zmarł.

Dzisiaj (1 października) około godz. 1:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odebrał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego nadrodze numer 482 w Świbie.

 Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Świba, OSP Kierzno oraz JRG Kępno. - Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Świba, którego dowódca stwierdził, że doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego z ciężarowym – mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik KP PSP w Kępnie. - Kierowca samochodu osobowego był nieprzytomny i uwięziony w pojeździe. Natomiast podróżujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.

Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze w obu kierunkach. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, następnie wykonano dostęp do osoby poszkodowanej – dodaje kpt. Michalski. - Ze względu na brak czynności życiowych ewakuowano poszkodowanego z samochodu i niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Osoba poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo oddechowej Lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon u mężczyzny podróżującego samochodem osobowym.

 - Policjanci ustalili, że kierujący oplem corsą 47-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym marki Volvo z naczepą, którym kierował 45-letni mieszkaniec gm. Oława – mówi st. sierż. Filip Ślęk z KPP w Kępnie.

 Przyczyny zdarzenie ustala KPP w Kępnie.