12 stycznia po godzinie 16.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Perzowie.

- Przybyli na miejsce strażacy zastali dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy po zderzeniu, jedna z osób biorących udział w zdarzeniu pozostawała w pojeździe – mówi mł. kpt. Jakub Sobczak z KP PSP w Kępnie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia.

- Na drodze powiatowej 5716P kierująca volkswagenem 29–letnia mieszkanka gminy Perzów, wykonując manewr skrętu w lewo na parking nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku volkswagenowi polo, którym kierował 40–letni mieszkaniec gminy Perzów, doprowadzając do zderzenia, w następstwie czego volkswagen polo przemieścił się na przeciwległy pas jezdni i tam zderzył się z iveco, którym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego – mówi sierż. Rafał Stramowski z KPP w Kępnie.

W wyniku zdarzenia kierujący polo poniósł śmierć. Inni uczestnicy nie doznali żadnych obrażeń. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza Komendy Powiatowej Policji w Kępnie pod nadzorem Prokuratora. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Kępno.

W działaniach trwających ponad 3.5 godziny udział brało 5 zastępów straży pożarnych (3x JRG PSP Kępno, 2x OSP Perzów).

fot. KPP Kępno, OSP Perzów