Miniona doba (poniedziałek, 29 lipca) była wymagająca dla strażaków terenu z powiatu kępińskiego.

Około godziny 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy przy torach kolejowych w Rakowie. Ze względu na nieprecyzyjne zgłoszenie, do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Łęka Opatowska, OSP Byczyna, OSP Roszkowice, OSP Opatów, JRG Kluczbork oraz JRG Kępno.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar suchej trawy oraz ścierniska o powierzchni około 1 ha. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar, co doprowadziło do jego ugaszenia – mówi kpt. Paweł Michalski z KP PSP w Kępnie.

Następnie około godziny 12 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w Klinach. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar ściółki o powierzchni ok. 20 m kw.

Niecałą godzinę później (12.58) wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze trawy przy torach w Hanulinie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Kępno. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar trawy o powierzchni około 500m kw. W celu ugaszenia pożaru podano dwa prądy wody w natarciu.

Około godziny po powrocie do jednostki strażacy zostali zadysponowani do pożaru przyczepy ze słomą oraz ścierniska w pobliżu przyczepy w Opatowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 2 prądów wody w natarciu co doprowadziło do ugaszenia pożaru

fot. PSP Kępno