Kępińscy policjanci ustalili i zatrzymali na terenie miejscowości Turkowy ukrywającego się od 12 lat poszukiwanego pięcioma listami gończymi …..-letniego mężczyznę.

Na początku kwietnia dzielnicowy Posterunku Policji w Bralinie wraz z funkcjonariuszami Zespołu do spraw nieletnich KPP ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu kępińskiego udostępnił osobie nieletniej środki odurzające w postaci marihuany.-

-
Funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia powyższych okoliczności – mówi sierż. Rafał Stramowski, rzecznik prasowy KPP w Kępnie. - Ustalono, że 3 kwietnia 39-letni mieszkaniec gminy Sławno (województwo pomorskie), przebywający od kilkunastu lat na terenie gminy Perzów, udostępnił 14–latkowi, również z gminy Perzów środek odurzający w postaci marihuany. Dzięki wnikliwej analizie wszystkich szczegółów tego zdarzenia, policjanci przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania 39-latka. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest ścigany pięcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna chcąc uniknąć odsiadki zachowywał daleko idące środki ostrożności. Nie korzystał z pomocy medycznej, utrzymywał się tylko z prac dorywczych, nie podawał swoich prawdziwych danych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Sąd Rejonowy w Kępnie Sprawą 14-latka zajmie się Wydział do Spraw Nieletnich Sądu Rejonowego w Kępnie.

fot. KPP Kępno