Ponad 9 kilogramów narkotyków i kilka tysięcy tabletek ekstazy zabezpieczyli kępińscy policjanci podczas działań operacyjnych w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej. Zatrzymano dwie osoby, jedna z nich został tymczasowo aresztowana.19 listopada dzielnicowi z Łęki Opatowskiej zatrzymali 24-letniego mieszkańca Kępna, przy którym znaleźli blisko 100 gramów amfetaminy. Dalej sprawę przejęli już policjanci z Wydziału Kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia, dzięki ich natychmiastowym działaniom, wytypowano mężczyznę, który sprzedał amfetaminę 24-latkowi.

- Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, co do którego zachodziło podejrzenie, iż może stać za handlem narkotykami na szeroką skalę – mówi sierż. Justyna Niczke, oficer prasowy KPP w Kępnie. - Przeszukano jego miejsce zamieszkania, gdzie odnaleziono i zabezpieczono blisko kilogram narkotyków: marihuany oraz amfetaminy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu.

Następnego dnia kryminalni ustalili kolejne miejsca na terenie powiatu kępińskiego, gdzie zatrzymany ukrywał narkotyki. W trakcie przeszukań funkcjonariusze odnaleźli ponad 8 kilogramów narkotyków: marihuany, amfetaminy oraz kilka tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki były już przygotowane do dalszej sprzedaży.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych – dodaje sierż. Niczke.

Wobec 24-latka prokurator zastosował dozór policyjny. 41-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy. Czarnorynkową wartości zabezpieczonych narkotyków, szacuje się na około pół miliona złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za wprowadzanie do obrotu i uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. RED

Fot. KPP Kępno