Funkcjonariusz Posterunku Policji w Bralinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę fiata ducato.

20 bm. o godz. 17 w Ludwiczynie funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Posterunku Policji w Bralinie będąc w czasie wolnym od służby zauważył, że kierujący fiatem ma problemy z ruszeniem pojazdu. - Policjant zaniepokojony od razu podbiegł do pojazdu i po otwarciu drzwi od pojazdu wyczuł silną woń alkoholu, uniemożliwił on kontynuowanie jazdy kierującemu mężczyźnie – mówi sierż. sztab. Filip Ślęk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Kępnie.

Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowej przez policjanta, kierujący autem 51-letni mieszkaniec gm. Radzymin stał się agresywny i wulgarny, nie stosował się do wydawanych poleceń oraz znieważył interweniującego policjanta, który o zatrzymaniu natychmiast poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. 
Po dotarciu na miejsce interwencji umundurowanych funkcjonariuszy, 51 letni mężczyzna również nie stosował się do wydawanych poleceń, był agresywny. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się okazało kierujący wspólnie z kolegą wybrali się do pobliskiego sklepu, ponieważ zabrakło im alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony.