W minioną sobotę w ogniu stanęły zabudowania gospodarcze w Ostrówcu. Spaleniu uległy budynek gospodarczy, przyległy do niego namiot magazynowy oraz maszyny.

Ogień zauważono około godz. 14.

- Kiedy strażacy dotarli na miejsce, pożarem objęte były budynek gospodarczy oraz przyległy do niego namiot magazynowy, a także maszyny oraz łąka – mówi kpt. Jarosław Kucharzak, rzecznik prasowy PSP w Kępnie. - Po zabezpieczeniu terenu działań przystąpiono do gaszenia obiektów objętych pożarem oraz do obrony budynków bezpośrednio zagrożonych.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania słomy (80 bali), która znajdowała się w części jednego ze spalonych obiektów. W tym celu wykorzystano ciągnik z ładowaczem, który został udostępniony przez jednego z mieszkańców. Nadpaloną słomę wywożono i przelewano w celu dogaszenia.

Łącznie pożar objął powierzchnię 750 m2, a straty oceniono na ok. 25 tys. zł. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania prowadziło 8 zastępów straży: 2 x JRG Kępno, 2 x OSP Świba, OSP Myjomice-Ostrówiec, OSP Mikorzyn, OSP Kierzno i OSP Olszowa.