W miniony czwartek w Kępnie odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania mieszkań ich przyszłym najemcom. W dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstało łącznie 36 wykończonych „pod klucz” mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wynosi około 50 m2.

Dzięki partnerskiej współpracy z BGK Nieruchomości udało się nam w krótkim czasie zrealizować inwestycję w Kępnie – wyznał burmistrz Piotr Psikus. - Dziś przekazujemy najemcom mieszkania, w nieco ponad rok od rozpoczęcia budowy. Te mieszkania są ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju.

W budynkach powstało kilka mieszkań jednopokojowych oraz lokale 2- i 3-pokojowe. Są także windy i lokale użytkowe na parterze. Każdy najemca ma do dyspozycji nieodpłatne miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Mieszkania będą dostępne w opcji dojścia do własności, a koszt czynszu to 15 zł za metr kwadratowy. Rata wykupu mieszkania na własność wynosi również 15,00 zł za m2.

Mieszkanie Plus to nie tylko komfortowe i nowoczesne mieszkania w dobrej lokalizacji miasta, ale także uszyta na miarę potrzeb mieszkańców infrastruktura. Na parterze jednego z budynków od września br. działa przedszkole, z którego już korzystają dzieci przyszłych najemców. Ponadto niedaleko kępińskich Mieszkań Plus znajduje się także szkoła podstawowa, kolejne przedszkole oraz boisko i szkoła średnia.

– Obecnie polityka mieszkaniowa nabiera nowych kształtów - mówił obecny na uroczystości wiceminister inwestycji Artur Soboń. - Posiadanie dachu nad głową jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Dziś uroczyście przekazane zostaną mieszkańcom Kępna. Jak ważny i potrzebny był to projekt świadczy liczba wniosków w przeprowadzonym na przełomie marca i kwietnia naborze, których było dwukrotnie więcej niż mieszkań.

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Kępno
Sp. z o. o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w woj. wielkopolskim, w którym powstały dostępne cenowo mieszkania na wynajem w oparciu o finansowanie z funduszy, których aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. W ramach programu Mieszkanie Plus trwają już inwestycje m.in. w Wałbrzychu, Gdyni, Katowicach oraz w Kępicach.