Dwóch kierowców zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi w wysokości po 2000 złotych, każdy za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Nowy taryfikator jest bezlitosny dla kierujących pojazdami.

4 stycznia o godzinie 16.50 w Świbie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli volkswagena, którego 40-letnia kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym jadąc z 101 km/h. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące i została ukarana bardzo wysokim (2000 zł) mandatem karnym wraz z systemem punktowym.

6 stycznia kilka minut przed godziną 12, również w Świbie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP zatrzymali do kontroli audi, którego 25-letni kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. W tym przypadku kierujący również został ukarany bardzo wysokim (2000 zł) mandatem karnym wraz z systemem punktowym, stracił też na 3 miesiące prawo jazdy.  

Nowy taryfikator jest bezlitosny dla kierujących pojazdami. Zatem, aby uniknąć surowej kary pieniężnej zdejmijmy nogę z gazu. Aby uniknąć zaskoczenia warto zapoznać się z nowymi, obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku przepisami i stawkami mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń.