U 17 pacjentów i 3 pracowników Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Oddział został zamknięty.

SP ZOZ w Kępnie wydał komunikat w tej sprawie. - W związku z rozpoznaniem w dniu dzisiejszym zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u osób z personelu i pacjentów Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie, Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kępnie z dnia 25.06.2020 r. na Oddział Leczniczo-Rehabilitacyjny w Grębaninie nałożona została kwarantanna od dnia 25.06.2020 r. do 08.07.2020 roku - czytamy

Jak nas poinformowała dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie Beata Andrzejewska, niezwłocznie po uzyskaniu wyników dodatnich, zgodnie z procedurami pacjenci oraz personel zostali skierowani i przetransportowani do szpitala jednoimiennego w Poznaniu, do Izolatorium w Poznaniu lub na kwarantannę domową.

- Podjęto współpracę z Pełnomocnikiem ds. COVID dr Luizą Marią Korol ze szpitala jednoimiennego w Poznaniu, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kępnie i uzgodniono sposób postępowania – brzmi komunikat. - Kontrolne badania w kierunku COVID dla osób z ujemnym wynikiem przebywających na kwarantannie odbędą się w przyszłym tygodniu. Działalność oddziału zostanie przywrócona po przeprowadzeniu dezynfekcji oraz uzyskaniu ujemnych wyników personelu oraz cofnięciu Decyzji PSSE w Kępnie o kwarantannie.