Dzisiaj rano na krajowej ,,jedenastce’’ w Baranowie kierujący samochodem dostawczym stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na liny oddzielające pasy jezdni. Aby wydobyć kierowcę z auta, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

10 maja o godzinie 7.31 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze S11 w Baranowie.

 - Przybyli na miejsce strażacy zastali samochód dostawczy przewrócony na liny oddzielające pasy jezdni - mówi mł. kpt. Jakub Sobczak, zastępca oficera prasowego KP PSP w Kępnie. - W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu został zakleszczony w kabinie - dodaje.

 Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, wydobyciu z pojazdu oraz udzieleniu jej pomocy. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego po przeprowadzonym badaniu przetransportował poszkodowanego do szpitala w Kępnie.

 W wyniku zdarzenia droga S11 została zablokowana w obu kierunkach. W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnych.