W Kępnie karetka pogotowia ratunkowego, która jadąc na sygnale transportowała krew do szpitala zderzyła się z volkswagenem passatem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (10 kwietnia) po godzi 12 na ul. Solidarności w Kępnie. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący w kierunku Poznania volkswagenem passatem 28-letni obywatel Ukrainy nagle zjechał na przeciwległy pas (lewoskręt do stacji paliw) i przecinając podwójną linię ciągłą zaczął skręcać na parking przy sklepie. Znajdująca się w tym samym momencie w ruchu karetka transportowa próbowała go wyminąć. Doszło do zderzenia, Siła uderzenia była tak duża, że karetka wjechała na parking, uszkadzając przy okazji trzy samochody, przyczepkę oraz hydrant naziemny.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu systemów zasilania w pojazdach, jednocześnie podjęto próbę zakręcenia zaworu hydrantu - mówi kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy KP PSP w Kępnie. - Z uwagi na umiejscowienie zaworu hydrantu pod uszkodzonym ambulansem, nie było możliwości zamknięcia dopływu wody.

Podczas działań na miejsce przybył pracownik szpitala, który odebrał przewożoną karetką krew. Wezwany pracownik Wodociągów Kępińskich zakręcił poboczny zawór zatrzymując wypływ wody.

Fot. KP PSP Kępno