Zazwyczaj pełne ciepła, zawsze urocze, na co dzień odciskające swoje piętno na lokalnym życiu społeczno-politycznym. Pracowite, profesjonalne, i jeszcze piękne. Kobiety z klasą, które w dużej mierze rządzą naszym powiatem. Niektórzy panowie wydają się być w strachu.

Zajmują coraz bardziej eksponowane stanowiska. Pewnie dlatego, że są perfekcyjne, rzeczowe, silne i zazwyczaj na tyle mądre, że kiedy trzeba - pozwalają mężczyznom żyć w przeświadczeniu, że to oni podejmują te najważniejsze, przynależne samcom alfa decyzje, choć rzeczywistość jest często zgoła odmienna. Takich kobiet - na świeczniku szeroko rozumianej lokalnej władzy - w powiecie kępińskim jest niemało.

Zuzanna CZWOROWSKA

kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Konkretna, empatyczna, na dodatek pełna uroku i wdzięku. Czegóż można chcieć więcej od kobiety. I jeszcze profesjonalna w tym, co robi.

Danuta FROŃ

wójt Perzowa

O Perzowie mówi się, że to istny babiniec. Rzeczywiście, większość najważniejszych w gminie stanowisk powierzono tam właśnie paniom. Ważne, że z powodzeniem wypełniają swoje role. Przyznać trzeba, że wójt Danuta Froń potrafi zjednywać sobie ludzi. Cóż, kobiety potrafią.

Małgorzata FRALA-KĘDZIOR

naczelnik Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Funduszy Europejskich UM w Kępnie

Człowiek – orkiestra. Aż trudno uwierzyć, że z powodzeniem potrafi sprostać wszystkim zadaniom, jakimi ją hojnie obdarzono. Na oświacie zna się, jak mało kto. No i pięknie śpiewa.

Bożena HENCZYCA

poseł

Czasami sprawia wrażenie nieśmiałej - kto jednak ją pozna, wie, że Bożena Henczyca nie daje sobie w kaszę dmuchać i potrafi być równie urocza, co stanowcza i konsekwentna. I pracowita, co coraz mocniej wydają się doceniać wyborcy.

Grażyna JANY

wicestarosta kępiński

Prawa, bardzo profesjonalna ręka starosty Witolda Jankowskiego, od której dyplomacji mógłby się uczyć niejeden pracownik samorządowy. Kobieta bardzo konkretna, życzliwa innym. Ma klasę.

Jolanta JĘDRECKA

dyrektor Zespołu Szkół w Mikorzynie

O Jolancie Jędreckiej mówi się, że z niejednego pieca chleba jadła, przez jakiś czas była bowiem zastępcą burmistrza, jest też wieloletnim dyrektorem szkoły. Perfekcyjna, o wysokiej kulturze osobistej, chwilami tajemnicza. Wiele wskazuje na to, że odgrywać będzie coraz większą rolę na kępińskiej ziemi. Na pewno jest do tego gruntownie przygotowana.

Beata LEBEK

dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi p. Kępnem

Szkoła, którą kieruje to miejsce szczególne. I nie wystarczają tu tylko zdolności pedagogiczne i organizacyjne, tu trzeba być wręcz menadżerem pełną gębą. Beata Lebek takim jest. Najważniejsze jest chyba jednak to, że kocha to, co robi.

Bogumiła LEWANDOWSKA-SIWEK

wójt Baranowa

Kobieta silna, bezkompromisowa, odważna... Jeśli jest do czegoś przekonana - idzie jak burza, rozbijając w pył cokolwiek stanęłoby jej na drodze. Charakteru jej nie brakuje, pewnie dlatego chwilami rozbudza przeróżne emocje. Może i nie zastała baranowskiej gminy drewnianej, ale bezsprzecznie zostawi ją murowaną. Taki Kazimierz Wielki w spódnicy.

Katarzyna KOŁCIO-KRAUS

sekretarz miasta i gminy Kępno

Bezsprzecznie profesjonalna, na dodatek przesympatyczna, choć to przecież urzędnik, tyle że nowego pokolenia. Urząd nie ma przed nią najmniejszych tajemnic. W Kępnie mówią, że jej wybór na stanowisko sekretarza miasta i gminy to ,,strzał w dziesiątkę''. Nam też się tak wydaje.

Andżelika MOŻDŻANOWSKA

poseł

Już drugą kadencję zasiada w polskim parlamencie i za każdym razem udowadnia, że potrafi porwać tłumy. W ciągu niespełna 5 lat osiągnęła tyle, na co większości nie starcza całego życia. Senator, minister, poseł... Kobieta przebojowa, pełna ciepła, wrażliwa. Dziś szuka nowego pomysłu na siebie, bo nie wystarcza już jej bycie jednym z liderów - co tu dużo mówić – ,,małej opozycyjnej partii'' (taki żart). Jedno jest pewne: Andżelika Możdżanowska nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Anna NIESOBSKA

dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury

Rzadko kto w Kępnie zna się na kulturze, jak dyrektor Anna Niesobska. Za pan brat z wieloma artystami, rozbudza wśród kępnian coraz większy ciąg do kultury. Kocha ,,ballady spoza chmur'', pisze wiersze.

Magdalena OSADA

sekretarz powiatu kępińskiego

Kiedy starosta Witold Jankowski zaproponował jej objęcie stanowiska sekretarza powiatu kępińskiego, musiał mieć świadomość, że sprowadza do Starostwa osobę kompetentną, dobrze przygotowaną do pełnienia takiej funkcji, a przede wszystkim bardzo pracowitą. Taka właśnie jest Magdalena Osada.

Irena SADEK
radna Rady Miejskiej w Kępnie

Społecznik, dla którego ziemia kępińska, jej historia, ale i teraźniejszość mają wartość szczególną. Na dodatek kobieta o ogromnej kulturze i wrodzonej życzliwości dla ludzi. Po prostu babka z klasą. Więcej nic pisać nie trzeba.
Agnieszka STASZAK
właścicielka salonu piękności Atelier Staszak w Kępnie

Salon, który z powodzeniem prowadzi wprowadza nowe trendy do lokalnego świata piękna i urody. Pani Agnieszka jest nie tylko twórcą przepięknych metamorfoz, ale i filantropem. Kobietą w każdym calu.   
Alicja ŚNIEGOCKA

asystent biura parlamentarnego i koordynator PiS w Kępnie

Kobieta z klasą. Nowa twarz wśród kępińskich elit. Pełna ciepła, życzliwości, o ugruntowanych poglądach i wyrazistej postawie. Wzbudza zaufanie. Dla niej czas się dopiero zaczyna.


Niech nam będzie wolno w tym szczególnym dniu złożyć Wam, drogie Panie, najszczersze, bo z serca płynące życzenia.

Nie wykluczamy, że wszystkie wymienione tu cenne przymioty szanownych Pań, dzięki pomocy internautów będą na bieżąco przez cały dzisiejszy dzień uzupełniane. Czekamy.


         A. Możdżanowska                 B. Lebek           G. Jany                   B. Henczyca


  M. Frala-Kędzior              K. Kołcio-Kraus           Danuta Froń                    M. Osada
                                              
 
        A. Niesobska              A. Stasiak         B. Lewandowska-Siwek           J. Jędrecka 
        
     Z. Czworowska                    I. Sadek                    A. Śniegocka