Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowało w miniony poniedziałek 13 par z terenu miasta i gminy Kępno.

Uroczystość – podczas której burmistrz Piotr Psikus wręczył dostojnym jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie’’ - miała miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego kępińskiego ratusza.

- Życzę państwu przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości. Mówię to z głębokim przekonaniem, też pozwolę sobie na nutkę osobistą, bo kilka lat temu moi rodzice obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego – wyznał burmistrz.

Nie zabrakło kwiatów i życzeń oraz wspomnień, których przez minione pół wieku nazbierało się nie mało.

 Jak w zgodzie i miłości przeżyć 50 lat? - Nie ma recepty na tak długie pożycie, po prostu trzeba dużo ustępować, pochwalić, poganić czasem - mówiła Adela Rychłowska. - Trzeba się kochać - dodał jej mąż Wiesław.

Maria i Roman Rychlewiczowie mówią, że nie mają prawa narzekać. – Spodziewamy się podwyżki emerytury, gdzieś około 3 zł – żartuje pani Maria.
- Połączymy to – żona 3 zł, ja 3 zł, a to jest już poważna kwota. Musimy podyskutować, na co to przeznaczyć. Może zagramy w totka – śmieje się jej mąż Roman.

Złote Gody świętowali:

Janina i Franciszek Balcerowie

Łucja i Antoni Ceglarkowie

Kazimiera i Stanisław Grześkowiakowie

Kazimiera i Czesław Guziałkowie

Krystyna i Jerzy Hojkowie

Pelagia i Zefiryn Jeziorni

Apolonia i Zdzisław Miecznikowscy

Małgorzata i Bogdan Pajkertowie

Irena i Kazimierz Pawlakowie

Maria i Roman Rychlewiczowie

Adela i Wiesław Rychłowscy

Teresa i Idzi Szczepaniakowie

Czesława i Jerzy Sztuccy