Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Kępnie zatrzymali w Mianowicach volkswagena golfa, który nie posiadał przedniego koła. 53-letni kierowca znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Był pijany.

W nocy z 23 na 24 czerwca  około godz. 23.50 patrol Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymał w Mianowicach do kontroli volkswagena golfa, który nie posiadał przedniego koła. Ponadto kierujący 53 letni mieszkaniec Kępna w chwili zatrzymania trzymał w ręku butelkę wódki.

- Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu – mówi st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie. - Odmówił on poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychamy powietrzu.

W trakcie interwencji 53-latek cały czas utrudniał czynności policjantom, wielokrotnie ich znieważał, a jednego z nich kopnął. Został zatrzymany, pobrana została od niego krew do badań. Jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Nietrzeźwy kierowca został przewieziony przez funkcjonariuszy do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na postawienie zarzutów.

- Zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej – mówi rzecznik. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.