W poniedziałek (3 stycznia) około godziny 12.20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się połaci dachu na budynku gospodarczym na ul. Dębowej w Chojęcinie Parcele.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Chojęcin, OSP Bralin oraz JRG Kępno. - Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do uszkodzenia dachu oraz konstrukcji budynku gospodarczego. Nie stwierdzono osób wymagających pomocy medycznej – mówi kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy KP PSP w Kępnie.

 Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie odłączono instalacje zasilające budynek. Teren przyległy do budynku odgrodzono taśmą ostrzegawczą zabezpieczając go przed osobami postronnymi. - Po przybyciu i dokonaniu oględzin przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, na jego polecenie dokonano rozbiórki części dachu oraz podstemplowania więźby dachowej – dodaje kapitan.

Na tym działania zakończono, na miejscu pozostali przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego prowadząc swoje czynności.