Kierujący oplem pijany 37-latek chciał przekupić interweniujących policjantów oferując im nie tylko duże pieniądze, ale jeszcze wyroby ze ,,świniobicia''. Trafił do policyjnego aresztu.

W minioną niedzielę (21 listopada) w Trzebieniu na drodze krajowej nr 11 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 37-letni mieszkaniec gm. Kluczbork.

- Podczas kontroli okazało się, że jest on nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 1,68 promila alkoholu – mówi sierż. sztab. Filip Ślęk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Kępnie. - Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. 

Mężczyzna próbując się ratować zaoferował policjantom dużą sumę pieniędzy oraz obiecał dostarczyć wyroby ze ,,świniobicia’’ w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Kierujący swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu. 
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a za wręczenie korzyści majątkowej - nawet do 10 lat więzienia.