23 maja oddany zostanie do użytku pierwszy etap obwodnicy Kępna – poinformowała podczas miejsko-gminnych obchodów Dnia Strażaka w Myjomicach Ostrówcu wiceminister inwestycji i rozwoju poseł Andżelika Możdżanowska.

Możdżanowska podkreślała, że budowa pierwszego etapu obwodnicy Kępna zakończyła się o kilka miesięcy wcześniej, niż pierwotnie planowano, i że powstały węzeł będzie miał newralgiczne znaczenie nie tylko dla Myjomic i Ostrówca, ale wszystkich mieszkańców Kępna i powiatu kępińskiego. Przypomniała także, że takie usytuowanie węzła jest ogromnym wyzwaniem dla miejscowych strażaków, którzy w razie potrzeby, kiedy dojdzie tu do wypadku czy kolizji, jako pierwsi będą musieli iść z pomocą potrzebującym, stąd niezwykle ważne jest to, aby w ich nowym garażu, w gruntownie wyremontowanej strażnicy jak najszybciej zaparkował nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy.

- W tej strażnicy musi być wóz strażacki, na który zasługuje ta jednostka, która będzie tą jednostką newralgiczną – mówiła minister Możdżanowska. - I o to zobowiązanie proszę władze miasta. Deklaruję również swoją pomoc i pełną gotowość w pozyskaniu tego wozu strażackiego.