Minionej doby (17.09.2019) strażacy z terenu powiatu kępińskiego odnotowali 15 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Głównie interwencje dotyczyły usuwania nadłamanych konarów drzew stwarzających zagrożenie lub blokujących ruch na szlakach komunikacyjnych. W miejscowości Laski złamany konar drzewa uszkodził przejeżdżający samochód osobowy.

Około godziny 19.40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Skoroszów silny wiatr częściowo zerwał dach z budynku mieszkalnego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Rychtal oraz JRG Kępno. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Rychtal, którego

dowódca potwierdził, że dach na części budynku mieszkalnego został zerwany.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ewakuowano mieszkańców (4 osoby) z uszkodzonego budynku. Ze względu na uszkodzenie ściany na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kępnie. Po odłączeniu zasilania budynku w energię elektryczną strażacy przystąpili do zabezpieczania dachu plandekami z wykorzystaniem drabiny

Mechanicznej – mówi kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy KP PSP w Kępnie.

Przybyły na miejsce zdarzenia przedstawiciel Nadzoru Budowlanego po przeprowadzeniu oględzin zakazał użytkowania uszkodzonej części budynku. Na miejsce zdarzenia przybył również wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk.