Ekipa pływacka Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi p. Kępnem zdobyła tytuł najlepszej drużyny województwa wielkopolskiego.

Po sukcesach w innych konkursach przedmiotowych, jak matematyczny (II miejsce) czy ekologiczny (I miejsce), przyszły kolejne. Z Mistrzostw Wielkopolski w Rawiczu uczniowie ZSS wrócili z 16 medalami. Kacper Władkowski - dwa złote na 50m i 100m w stylu grzbietowym, Artur Gruszka - dwa złote na 50m i 100m w stylu dowolnym, Jakub Ziółkowski - złoto na 50m i 100m w stylu klasycznym, Wojciech Kolebski – medal srebrny na 50m w stylu grzbietowym i na 100m w stylu dowolnym, Beniamin Kuch - srebro na 100m w stylu dowolnym, Wiktoria Gąszczak - złoty medal na 50 m w stylu klasycznym i srebrny na 100m w stylu dowolnym, Karolina Pawliczek - złoto na 100m i srebro na 50m w stylu klasycznym oraz Karolina Marczak - złoty medal na 100m w stylu grzbietowym.

Uczniowie ze Słupi byli również najlepsi w sztafetach 4 razy 50m w kategoriach chłopcy i dziewczynki młodsze. Ponadto Kacper Władkowski otrzymał zaszczytne wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi Łukaszowi Gruszce, równocześnie trzymamy kciuki, bo... już niedługo w Ciechanowie nasi reprezentanci walczyć będą o tytuł Mistrza Polski w pływaniu. Jednym z dwóch trenerów kadry Wielkopolski będzie właśnie nauczyciel ZSS Łukasz Gruszka, to także wielki sukces.