Wysokie III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Opatowie w Finale Wielkopolskim w Unihokeju Chłopców w ramach XVII Gimnazjady. Najlepszym zawodnikiem reprezentującym Gimnazjum Opatów został Miłosz Konieczny.

W zawodach, które rozegrano 28 i 29 kwietnia w Swarzędzu, wzięło udział osiem najlepszych zespołów z rozgrywek rejonowych. Rejon kaliski reprezentowała drużyna chłopców z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.

- Doceniam fakt wielkiego sukcesu sportowego osiągniętego przez uczniów Gimnazjum w Opatowie pod czujnym okiem Joanny Durlej i Danuty Musiały – mówi wójt Łęki Opatowskiej Adam Kopis. - Wspaniały wynik jest tym większy, iż ci młodzi zawodnicy reprezentujący Gminę Łęka Opatowska uczestnicząc w finale byli jedyną ekipą, która na co dzień nie funkcjonuje w ramach rozgrywek unihokeja na szczeblu klubowym. Tak wysoka pozycja to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania.

Gimnazjum w Opatowie reprezentowali: Kucharski Filip, Skotnik Paweł, Konieczny Miłosz, Obrzut Miłosz, Wodzicki Sławomir, Bryja Krzysztof, Hillenberg Jakub, Kucharski Jakub, Rachel Amadeusz, Gibek Bartosz, Szklarecki Dawid, Gawlik Adrian.

 

WYNIKI:

I miejsce – Gimnazjum KĘBŁOWO

II miejsce – Gimnazjum KOTLIN

III miejsce - Gimnazjum OPATÓW

IV miejsce – Gimnazjum PECNA