Reprezentacja Gimnazjum w Mroczeniu zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka’’.

5 maja w Ostrzeszowie odbyły się eliminacje rejonowe turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka”. Regulamin turnieju mówi, że mogą w nim brać udział chłopcy klas drugich gimnazjum i młodsi. Mecze odbywają się na pełnowymiarowym boisku piłkarskim, pełnymi składami.

Reprezentacja z Mroczenia to chłopcy klas pierwszych i drugich. Duże umiejętności, ale przede wszystkim zaangażowanie w każdym meczu, współpraca i dążenie do wyznaczonego celu sprawiły, że w turnieju eliminacyjnym z rywalami z Gołuchowa, Odolanowa i Ostrzeszowa mieli przewagę w posiadaniu piłki, organizacji gry, może tylko w decydujących momentach byli mało skuteczni. Ostatecznie, po wyjaśnieniu wszystkich punktów regulaminu turnieju, właśnie oni awansowali do finału wojewódzkiego, kolejne miejsca zajęły zespoły z Gołuchowa, Ostrzeszowa i Odolanowa.

Awans do finału wojewódzkiego ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego to wielki sukces szkoły i chłopców z klas pierwszych i drugich. To kolejny awans do finału wojewódzkiego piłkarzy tej szkoły. W końcu kwietnia wspólnie ze starszymi kolegami z klas trzecich cieszyli się tu z awansu wojewódzkiego w turnieju ,,Coca Cola Cup 2016”. Największą nagrodą dla piłkarzy będzie możliwość zmierzyć się 19 maja na stadionie w Środzie Wielkopolskiej z gospodarzem turnieju a także z zespołami z Konina i Szamotuł w ścisłym finale wojewódzkim o prawo gry w finale ogólnopolskim.

Reprezentanci szkoły: Patryk Lubowski, Bartosz Górecki, Krystian Gruszka, Kacper Fojtar, Mateusz Dyduch, Bartek Białek, Łukasz Maciejewski, Sebastian Krawczyk, Adrian Rzepka, Mateusz Brzeziński, Łukasz Bartczak, Dominik Kalis, Kacper Małolepszy, Jakub Kupczak.