-

40 ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt

Od 3 do 5 czerwca br. w Kępnie sympatycy szczypiorniaka mieli okazję podziwiać rywalizację dziewcząt w ramach 40 Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej. Srebrny medal zdobyły zawodniczki Polonii Kępno I.

Na starcie stanęło 31 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Największy sukces przypadł miejscowym zawodniczkom Polonii Kępno I, które w zmaganiach rocznika 2000 zawędrowały aż do wielkiego finału, gdzie nie sprostały rywalkom z UKS Nowa Karczma przegrywając 12:5. Srebro cieszy, do tego trzeba dodać, że MVP turnieju w tej kategorii przyznano Karolinie Trepner. Naszej zawodniczce już od pewnego czasu przyglądają się skauci z młodzieżowych reprezentacji Polski, więc możliwe, że przed nią jeszcze wiele sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Drugi nasz zespół z tego rocznika Polonia Kępno II zajął ostatnie dwunaste miejsce.

Również wiele emocji przyniosła rywalizacja dziewczyn urodzonych w 2003 roku. Tutaj troszkę naszym dziewczętom do podium brakło, ale kolejno piąte i siódme miejsce może zadowalać, zwłaszcza, że indywidualnie znów zawodniczka Polonii Kępno I, Martyna Orzechowska została wybrana MVP. Zwycięskim zespołem zostały dziewczyny z MOSM SP35 Tychy.

Także nasze najmłodsze reprezentantki z rocznika 2004 miały możliwość zaprezentowania się na parkiecie. Dziewczęta na jedenaście drużyn zajęły siódmą lokatę, co na pewno jest dobrym rezultatem na progu kariery sportowej. W tej rywalizacji znów triumfowały zawodniczki UKS Nowa Karczma.

W zawodach łącznie z trenerami i opiekunami udział wzięło około 500 osób. Wszystkim drużynom wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy. Mecze rozgrywano w hali KOSIR , ZS nr 1 oraz ZS nr 2 w Kępnie. W trakcie oficjalnych uroczystości wmurowano tablicę pamiątkową w Galerii Gwiazd Piłki Ręcznej kępińskiego KOSiR. Przypomniano także sylwetkę Tadeusza Breguły, uczestnika ośmiu Igrzysk Olimpijskich od Sapporo i Monachium w 1972 r. do Barcelony w 1992 r. byłego dwukrotnego prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. SG