Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego działalność Kępińskiego Ośrodka Kultury, nakręconego podczas warsztatów filmowych prowadzonych w styczniu 2016 roku w czasie Zimowej Akademii Kultury przez Sabina Kluszczyńskiego.

Warsztaty filmowe ,,Nakręć się na Kulturę’’ zorganizowane zostały przez KOK 21 i 22 stycznia w ramach Zimowej Akademii Kultury
Podzielone zostały na dwa bloki. Podczas pierwszego uczestnicy poznali tajniki filmu w pigułce: od czego zacząć (scenariusz, scenopis), przygotowanie do zdjęć, obsługa kamery (kamera profesjonalna, aparat, telefon), kadrowanie a montaż, podstawowa wiedza o świetle w filmie, dźwięk, jak rozmawiać (wywiad, sonda), teoria montażu, edycja jako trzeci scenariusz.
Drugi blok, praktyczny, to realizacja krótkiego filmu prezentującego Kępiński Ośrodek Kultury.
Warsztaty miały na celu ukazanie uczestnikom, że do filmowania nie potrzeba bardzo drogich urządzeń oraz ogromnej ekipy. Pierwsze kroki można stawiać samemu za pomocą telefonu lub aparatu fotograficznego. Wiedza zdobyta w trakcie zajęć niewątpliwie stanowi znakomity wstęp do poznania świata filmu „od kuchni”.
Warsztaty prowadził Sabin Kluszczyński – realizator, operator kamery, fotograf, kierownik produkcji, producent wykonawczy. W 2005 r. ukończył Wrocławską Szkołę Filmową (reżyseria, montaż),  jednak czynne działania w zawodzie rozpoczął w 2002 r. Realizacja licznych etiud, współpraca z agencjami reklamowymi oraz domami kultury doprowadziła do ścisłego współtworzenia Grupy Filmowej Heavy Visions (nagrodzeni Yachem za najlepszy videoklip dla dzieci; nominowani do Fryderyka za videoklip roku; nominowani w kategoriach Grand Prix oraz najlepsza kreacja aktorska na Yach Film Festival). (…) Działa na terenie całego świata (m.in. realizacje na Ukrainie, w Niemczech, Hiszpanii czy Arabii Saudyjskiej). Twórca teledysków Macieja Maleńczuka, Artura Gadowskiego i wielu innych gwiazd polskiej estrady. RED

Link do strony z filmem - efektem prac warsztatowych: https://youtu.be/7XF3pD4kNC8