Mapy Google na Androida to najnowsza alternatywa dla systemu Yanosik lub nawigacji Waze. Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie znajdują się fotoradary, czy na drodze są korki lub wypadek, Mapy Google będą Twoją nieocenioną pomocą. Nowe funkcje dostępne są jeszcze tylko dla wybranych osób, a wiele z nich może korzystać z usługi także w wersji komputerowej Map.

Mapy Google – funkcja wykrywania fotoradarów, korków i wypadków

Najnowsze funkcje są wprowadzane stopniowo, a z czasem powinny być już dostępne dla wszystkich użytkowników.

Działanie nowych opcji jest banalnie proste – użytkownik może wysunąć specjalne menu konkretnym przyciskiem i wskazać wypadek, fotoradar lub korek. Informacje zaznaczane przez kierowców nie są akceptowane od razu. Nie wystarczy jedno zgłoszenie w danym miejscu, więc wygląda na to, że informacje są dokładnie analizowane i dopiero aktualizowane na mapie.  

Na Mapie można znaleźć jeszcze jedną niespodziankę – jest to prędkościomierz (niektórzy muszą go dopiero aktywować w ustawieniach). Może nie jest niezbędną opcją, ale pozwala na weryfikację prędkości, jaką  wskazuje Twój wskaźnik w pojeździe.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jest duże prawdopodobieństwo, iż z czasem możliwości prędkościomierza w Mapach, zostaną rozszerzone o informacje o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drogach. Mapy Google, które ostrzegają o przekroczeniu prędkości, byłyby nie lada udogodnieniem.