Piotr Strzeżysz, autor książek „Powidoki”, „Sen powrotu”, „Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata” i „Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery” był gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

Podróżnik opowiedział o swojej ostatniej wyprawie do Kolumbii i Panamy, która trwała ok 5-ciu miesięcy i jego zdaniem była dość krótka. W drodze spotykał wiele osób, które podróżowały już od 2,3 a nawet 6-ciu lat. Kolumbia i

Panama bardzo spodobały się Piotrowi Strzeżyszowi podczas ostatniej podróży z Alaski do Ziemi Ognistej. Chciał do nich wrócić i poznać te kraje bliżej. Miał w planach odwiedzić znajomego, który mieszka na jednej z pobliskich wysp należących do Panamy i napisać u niego książkę, jednak klimat rajskiej wyspy nie sprzyjał pisaniu. Podróżnik wyruszył więc przez siebie, aby znaleźć miejsce, w którym mógłby ją spokojnie dokończyć. Po drodze spotkało go wiele ciekawych i zaskakujących przeżyć, poznał mnóstwo dobrych ludzi, którzy częstowali go posiłkiem lub oferowali nocleg w swojej chacie. W niektórych miejscowościach był wielką atrakcją. Wielu miejscowych robiło sobie z nim zdjęcia ponieważ zachwyt wzbudzały jego niebieskie oczy. Gość do swojej opowieści dołączył barwne zdjęcia oddające klimat krajów dla nas egzotycznych i krótki filmik. Na spotkaniu można było zakupić najnowszą książkę i zdobyć autograf autora. Dla naszych czytelników Piotr Strzeżysz również pozostawił pamiątkę.