Znasz tę sytuację, kiedy jak najszybciej robisz zakupy, aby tylko wyjść z Biedronki i znaleźć najbliższą toaletę? Niestety wiele osób ma z tym problem. O ile życie byłoby łatwiejsze, gdyby tak popularna sieć sklepów, jak Biedronka, umożliwiła korzystanie z toalet. Nadeszła chwila, w której dawno już sugerowane zmiany, mają zostać urzeczywistnione. Biedronka zapowiada toalety w swoich sklepach.

Toalety w Biedronce – plan wchodzi w życie

Chociaż sklepów Biedronka w Polsce jest około 3 tysięcy, tylko nieliczne oferują ogólnodostępne toalety dla swoich klientów. Biedronka to popularna sieć sklepów, która często jest odwiedzana przez Polaków, dlaczego więc nie możemy skorzystać w niej z toalet? Na to pytanie odpowiada Jan Kołodyński, młodszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A:

- Oczywiście robimy wszystko, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i by coraz więcej sklepów naszej sieci posiadało ogólnodostępne toalety. Niemniej jednak, większość z ponad 2900 sklepów sieci Biedronka mieści się w istniejących już wcześniej budynkach, w których toalet nie było. Infrastruktura tych obiektów wynika z wcześniej wydanych prawomocnych pozwoleń na budowę i użytkowanie obiektu.

W niektórych Biedronkach jest możliwość skorzystania z toalet, ale tylko w nowych sklepach sieci i tych, które przechodzą gruntowne remonty.

Minisklepy w planach Biedronki

Toaleta w Biedronce to marzenie niejednego klienta.

- Umieszczamy ogólnodostępne toalety w nowo wybudowanych sklepach, a także w dotychczasowych lokalizacjach przy okazji sukcesywnie prowadzonych gruntowanych modernizacji naszych obiektów. W Mławie również posiadamy publicznie dostępną toaletę, np. w sklepie przy ulicy Dominika Staszewskiego 12a. Znajduje się on w pobliżu mławskiego szpitala. Ta placówka Biedronki została przebudowana pod koniec 2018 roku. Dzięki przeprowadzonym pracom mogliśmy udostępnić toaletę naszym klientom – precyzuje Jan Kołodyński.

Firma Jeronimo Martins Polska, która jest właścicielem Biedronki, zapowiada również otwarcie około 50 minisklepów. Pomimo generowania mniejszych zysków, będą one znacznie tańsze w utrzymaniu. Prawdopodobne w minisklepach będzie możliwość korzystania z toalet.