Zajęcia sportowe na perzowskim Orliku odbywają się już od 1 kwietna 2016 r. W międzyczasie odbyły się też pierwsze zawody sportowe: Konkurs Rzutów Karnych oraz powiatowe eliminacje Wielkopolskiego Turnieju ORLIKA INEA CUP 2016.

Harmonogram zajęć zaplanowany został na godziny popołudniowe i weekendowe w łącznym wymiarze 160 godzin miesięcznie, z czego 80 godzin realizowanych zajęć w miesiącu, dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przed sezonem Orlik został odpowiednio przygotowany do zajęć. Dokonano prac konserwacyjnych i porządkowych.

W międzyczasie odbyły się też pierwsze zawody sportowe: Konkurs Rzutów Karnych oraz powiatowe eliminacje Wielkopolskiego Turnieju ORLIKA INEA CUP 2016. W Turnieju INEA CUP rywalizowały ze sobą drużyny z 8 szkół powiatu kępińskiego: SP Siemianice, SP Łęka Opatowska, SP Opatów, SP Rychtal, Bralin, SP Kępno nr 1, SP Perzów i SP Trębaczów. Najlepsze dwa zespoły: SP Bralin i SP Łęka Opatowska awansowały do Finału Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej INEA CUP, które rozegrane zostaną również na Orliku perzowskim 4 maja 2016r.

W najbliższym czasie 30 kwietna odbędzie się, organizowany już po raz 4 Nocny Turniej Orlika w Piłce Nożnej. Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, do udziału zgłosiło się już 8 drużyn z powiatu kępińskiego i powiatu oleśnickiego.

Zajęcia prowadzą animatorzy, na co dzień nauczyciele WF Grzegorz Kapica i Przemysław Tomaś.

 

Wyniki powiatowych eliminacji Wielkopolskiego Turnieju ORLIKA INEA CUP 2016

I miejsce SP Bralin

II miejsce SP Łęka Opatowska

III miejsce SP Kępno nr 1

 Najlepszym snajperem Konkursu Rzutów Karnych został Tobiasz Stasiak (6 goli), który po dogrywce wygrał tą rywalizację z Klaudią Ramus (6 goli).